Ekspresowe tłumaczenia przysięgłe u notariusza

  2024.03.20 Ekspresowe tłumaczenia przysięgłe w kancelarii notarialnej

  Bywa, że każdy z nas potrzebuje załatwić pilnie swoje sprawy i zobowiązania. Jako tłumacz przysięgły angielskiego nierzadko mam okazję wykonywać ekspresowe tłumaczenia przysięgłe w kancelarii notarialnej.

  Tłumaczenia ustne na cito to szczególnie częsty przypadek, zwłaszcza jeśli chodzi o udzielenie pełnomocnictwa przez mocodawcę na chwilę przed jego wyjazdem z kraju.

  Tym razem sprawy potoczyły się nadzwyczaj szybko. Po 30 minutach od dopełnienia wszelkich formalności z klientką zjawiłem się u Notariusza, by wykonać tłumaczenia ekspresowe w kancelarii notarialnej w Śródmieściu. Na miejscu byłem nawet przed klientką.

  Tłumaczenie notarialne pełnomocnictwa

  Cała realizacja to czynność podczas, której wykonałem tłumaczenie notarialne pełnomocnictwa. Co ciekawe, udzielone pełnomocnictwo dotyczyło dwóch osób, które na czas wyjazdu klientki z Polski miały zarządzać jej majątkiem w kraju.

  Zakres udzielanego pełnomocnictwa był dość szeroki. Z uwagi na to, że często wykonuję tego typu tłumaczenia ustne i mam w nich wprawę to proces tłumaczeniowy przebiegł szybko i sprawnie. Zamówiona jedna godzina tłumaczenia była wystarczająca.

  Ekspresowe tłumaczenia

  Realizacja takiej usługi, która obejmuje ekspresowe tłumaczenia to zawsze dodatkowy stres dla tłumacza.

  Praca pod presją czasu, zwłaszcza w przypadku konieczności dotarcia na miejsce spotkania w Warszawie jest duża.

  Cieszę się, że posiadanie biura przy ulicy Marszałkowskiej 83, w Śródmieściu to dobra baza wylotowa na tego typu czynności. Na wiele spotkań jestem w stanie dotrzeć pieszo, hulajnogą lub komunikacją miejską.

  Ekspresowe tłumaczenia wymagają ode mnie także dobrej organizacji pracy własnej z kalendarzem.

  Dzięki temu mogę nadawać odpowiednie priorytety przyjętym tłumaczeniom pisemnym oraz ustnym i mieć zawsze tak zwaną lukę na tłumaczenie na cito.

  Oczywiście wiąże się to także  z pracą po godzinach, gdy muszę nadrabiać zaległości. Jednak staram się zawsze sprostać oczekiwaniom klientów na tyle na ile jest to możliwe.

  • Miejsce: Kancelaria Notarialna S. Namielski ul. Lwowska 4, m.6, 3 piętro
  •  Tłumacz: Tłumacz przysięgły języka angielskiego Maciej Wróblewski
  • Obywatel: Wielka Brytania
  • Języki urzędowe Klienta: angielski
  • Czynność: Ekspresowe tłumaczenie ustne – udzielenie pełnomocnictwa
  • Planowany czas tłumaczenia: 1h
  • Czas tłumaczenia: 1h
  2024 » tlumaczenia ekspresowe w kancelarii notarialnej

  2023.11.16 Ekspresowe tłumaczenia przysięgłe w centrum

  Wykonałem ekspresowe tłumaczenie przysięgłe ustne w centrum Warszawy. Klient, z pochodzenia Niemiec, na już potrzebował tłumacza ustnego, który wesprze go podczas wizyty w kancelarii notarialnej.

  Świetnie się złożyło, ponieważ byłem właśnie w swoim biurze przy ulicy Marszałkowskiej 83. Bez problemu mogłem dojść na piechotę w ustalone miejsce, do kancelarii notarialnej na ulicę Żurawią.

  Dodatkowo, akurat w godzinach tego tłumaczenia ustnego miałem 3 godzinne okienko w kalendarzu. Co nie tylko pozwoliło mi na podjęcie się tej czynności, ale także pomogło zachować spokojną głowę.

  Bywa, że tłumaczenia u notariusza mimo zaplanowanego czasu przedłużają się, zatem miałem bufor czasowy na wszelki wypadek.

  Ekspresowe tłumaczenie umowy sprzedaży udziałów

  Realizowane ekspresowe tłumaczenie dotyczyło umowy sprzedaży udziałów spółki. Jest to dość popularna tematyka, jeśli chodzi o tłumaczenia ustne.

  Moim klientem był prezes zarządu spółki i podczas tego spotkania zrzekał się udziałów w spółce.

  Każdy z nas: notariusz, klient i ja – tłumacz przysięgły języka angielskiego, bardzo szybko załatwiliśmy sprawę. Godzina w zupełności wystarczyła na realizację tłumaczenia u notariusza.

  Tłumacz przysięgły języka angielskiego dla Niemca

  Jak już wcześniej wspomniałem, klient pochodził z Niemiec. Wspominam o tym ponownie, żeby przypomnieć Państwu o jednej kwestii.

  Jeżeli obcokrajowiec posługuje się komunikatywnie w innym języku niż jego ojczysty np. językiem angielskim, to nie ma przeszkód by z tłumacz przysięgły języka angielskiego wykonywał przekład dla takiej osoby.

  Do czego serdecznie zapraszam!

  • Miejsce: Kancelaria Notarialna Michał Łukaszewicz, Żurawia 24/1
  • Tłumacz: Tłumacz przysięgły języka angielskiego Maciej Wróblewski
  • Obywatel: Niemiec
  • Języki urzędowe Klienta: niemiecki
  • Czynność: Ekspresowe tłumaczenie ustne – zbycie udziałów spółki
  • Planowany czas tłumaczenia: 1h
  • Czas tłumaczenia: 1h
  • Cena tłumaczenia za godzinę: jak za 1h tłumaczenia ekspresowego
  2024 » ekspresowe tłumaczenia przysięgłe w centrum

  2023.10.17 Ekspresowe tłumaczenia przysięgłe Wilanów

  Będąc tłumaczem przysięgłym języka angielskiego nierzadko wykonuję ekspresowe tłumaczenia przysięgłe u Notariusza w Wilanowie. Klienci zgłaszają się do mnie wielokrotnie z prośbą o tłumaczenia ustne, i niektóre z nich bywają dla mnie wyzwaniem. Czasem tym wyzwaniem może być tematyka spotkania, lokalizacja, a bywa, że jest to termin spotkania.

  Ekspresowy termin spotkania

  Tym razem to właśnie termin spotkania był wyzwaniem i wpłynął na to, że podjąłem się realizacji jaką są ekspresowe tłumaczenie przysięgłe u notariusza. Klient pochodzący z Wielkiej Brytanii zgłosił się mnie zaledwie na kilka godzin przed zaplanowanym spotkaniem.

  Ekspresowe tłumaczenie u notariusza

  Ekspresowa wizyta i tłumaczenie u Notariusza odbyła się na warszawskim Wilanowie, gdzie musiałem dotrzeć z Centrum. Dzięki dobrej organizacji pracy własnej, mimo kilku godzin na przearanżowanie mojego kalendarza zarządziłem pozostałymi tłumaczeniami pisemnymi oraz ustnymi tak, by logistycznie wszystko było dopięte na ostatni guzik.

  Sposób przekazywania spadku

  Samo spotkanie przebiegło sprawnie. Ekspresowe tłumaczenia przysięgłe u Notariusza to m.in. odczytywanie i podpisywanie testamentu notarialnego, co miało miejsce właśnie w przypadku tej realizacji. Ciekawostką w ramach tej czynności jest sposób przekazywania spadku.

  Nie było to przekazywanie go według zasad ustawowych. Spadkodawca zdecydował się imiennie wskazywać osoby, które dziedziczą kolejne części jego spadku. Zastrzegł sobie nawet wybór osób „zastępczych”, na wypadek gdyby te pierwsze wymienione przez niego zdecydowały się tego spadku nie przyjmować.

  2024 » Ekspresowe tłumaczenia przysięgłe u notariusza
  • Miejsce: Kancelaria Notarialna Józef Wadowski, Miasteczko Wilanów
  • Tłumacz: Tłumacz przysięgły języka angielskiego Maciej Wróblewski
  • Obywatel: Wielkiej Brytanii
  • Języki urzędowe Klienta: angielski
  • Czynność: Ekspresowe tłumaczenia przysięgłe: tłumaczenie pełnomocnictwa- testament notarialny
  • Planowany czas tłumaczenia: 1h
  • Czas tłumaczenia: 1h
  • Cena tłumaczenia za godzinę: jak za 1h tłumaczenia ekspresowego
  author avatar
  Tłumacz przysięgły języka angielskiego Maciej Wróblewski Sworn Translator of English
  Zajmuję się tłumaczeniem od 2009 roku. Dziś, jako tłumacz przysięgły języka angielskiego od 2014 roku, wykorzystuję w pracy swoje doświadczenia zawodowe i wiedzę zdobytą na trzech różnych uczelniach.