Ekspresowe tłumaczenia przysięgłe u notariusza

2023.10.17 Ekspresowe tłumaczenia przysięgłe Wilanów

Będąc tłumaczem przysięgłym języka angielskiego nierzadko wykonuję ekspresowe tłumaczenia przysięgłe u Notariusza w Wilanowie. Klienci zgłaszają się do mnie wielokrotnie z prośbą o tłumaczenia ustne, i niektóre z nich bywają dla mnie wyzwaniem. Czasem tym wyzwaniem może być tematyka spotkania, lokalizacja, a bywa, że jest to termin spotkania.

Ekspresowy termin spotkania

Tym razem to właśnie termin spotkania był wyzwaniem i wpłynął na to, że podjąłem się realizacji jaką są ekspresowe tłumaczenie przysięgłe u notariusza. Klient pochodzący z Wielkiej Brytanii zgłosił się mnie zaledwie na kilka godzin przed zaplanowanym spotkaniem.

Ekspresowe tłumaczenie u notariusza

Ekspresowa wizyta i tłumaczenie u Notariusza odbyła się na warszawskim Wilanowie, gdzie musiałem dotrzeć z Centrum. Dzięki dobrej organizacji pracy własnej, mimo kilku godzin na przearanżowanie mojego kalendarza zarządziłem pozostałymi tłumaczeniami pisemnymi oraz ustnymi tak, by logistycznie wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Sposób przekazywania spadku

Samo spotkanie przebiegło sprawnie. Ekspresowe tłumaczenia przysięgłe u Notariusza to m.in. odczytywanie i podpisywanie testamentu notarialnego, co miało miejsce właśnie w przypadku tej realizacji. Ciekawostką w ramach tej czynności jest sposób przekazywania spadku.

Nie było to przekazywanie go według zasad ustawowych. Spadkodawca zdecydował się imiennie wskazywać osoby, które dziedziczą kolejne części jego spadku. Zastrzegł sobie nawet wybór osób „zastępczych”, na wypadek gdyby te pierwsze wymienione przez niech zdecydowały się tego spadku nie przyjmować.

2023 » Ekspresowe tłumaczenia przysięgłe u notariusza
  • Miejsce: Kancelaria Notarialna Józef Wadowski, Miasteczko Wilanów
  • Tłumacz: Tłumacz przysięgły języka angielskiego Maciej Wróblewski
  • Obywatel: Wielkiej Brytanii
  • Języki urzędowe Klienta: angielski
  • Czynność: Ekspresowe tłumaczenia przysięgłe: tłumaczenie pełnomocnictwa- testament notarialny
  • Planowany czas tłumaczenia: 1h
  • Czas tłumaczenia: 1h
  • Cena tłumaczenia za godzinę: jak za 1h tłumaczenia ekspresowego